Divadlo Company.cz uvede dramatizaci románu Údolí včel

26. října 2007 v 19:21 | Jakub Režný |  Údolí včel
  • Středověký příběh z krajiny včel a německých rytířů, který je znám z vynikajícího filmového zpracování Františka Vláčila, ožije na divadelních prknech Strašnického divadla. Předpremiéra se uskuteční ve čtvrtek 31. 5. 2007.
  • Hlavním tématem slavného románu Vladimíra Körnera je střetnutí náboženského fanatismu s touhou po svobodném a šťastném životě. Inscenace Divadla Company.cz bude první divadelní adaptací tohoto románu vůbec. Na přípravě adaptace se podílel sám Vladimír Körner.
  • Román je podle režisérky inscenace Evy Bergerové velmi imaginativní a metaforický, zároveň je založen na silném dialogu a sevřené formě. "Neuvěřitelně silné emoce, které jsou v románu zakódovány, jsou pro mne, ale i pro herce velmi provokující," řekla Bergerová.
  • Údolí včel má být v podání Divadla Company.cz pokusem o analýzu historie lidského štěstí. Příběh dvou mužů, kteří z rozdílných důvodů vstoupí do rytířského mnišského řádu, otevírá otázku po tom, co je to vlastně štěstí a jakým způsobem ho můžeme dosáhnout. "Nechceme se zabývat správností cest, kterými se postavy za štěstím vydají. Naopak chceme pochopit, co každou z nich žene k cíli, kam jde a proč," řekla režisérka Eva Bergerová.
Kostýmy k inscenaci na vrhla Kateřina Hájková, scénu připravil Milan David. Hudba složili Petr Ponos a Petr Komár Soudek. V hlavních rolích vystoupí Jan Novotný a Jan Zadražil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaké představení se vám nejvíc líbí?

Údolí včel 6.2% (31)
Zlomatka 10.1% (51)
Balada pro banditu 38.9% (196)
Ve stanici nelze 4.2% (21)
Na hlavu! 6.3% (32)
Láska je láska 3.8% (19)
Excalibur 13.3% (67)
Dáma s kaméliemi 3.8% (19)
Malované na skle 6% (30)
Kosmická snídaně 1% (5)
Golem 2.8% (14)
Dávníkové (přidáno červen 2008) 3.8% (19)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.