VE STANICI NELZE (20.11.2005)

6. července 2007 v 19:08 |  Ve stanici nelze
"Anna a 7 železničářů v taneční grotesce z 2. nástupiště. Tančí, zpívají, milují a potkávají své osudy.. Rytmus kol stepuje svoji touhu. Jsme rozjetý vlak. Nevyklánějte se z oken! Nebezpečí zážitku! Vlaky, rytmus, touha, vůně, pohyb, dálka, loučení, čekání……..Návěstidlo, koleje, bába tě poleje, Stejnokroj, krásy zdroj!"
"Celý příběh nové inscenace se odehrává na vlakovém nádraží.
Paralelně sledujeme příběhy několika obyvatel tohoto zvláštního mikrosvěta. Různými výrazovými prostředky od téměř realistického herectví až po zběsilou grotesku se posouváme v čase a pozorujeme své hrdiny z různých úhlů.
Většinu hudby tvoří nahrávky různých žánrů a z různých oblastí hudební tvorby. Např. soundtrack k filmu, opera, muzikál, vážná hudba, folklór,…
V přibližně stominutovém představení vystupuje 8 postav (4 muži a 4 ženy)."
Honza - role: koloťuk Čenda
  • režie, scénář, choraografie: Martin Pacek, Jana Hanušová, Miroslav Hanuš
  • Originální pohybové divadlo Veselé skoky - Divadlo v Celetné
  • délka: 100 min
  • vstupné: 220,- (zlevněné 150,-)
Recenze: REcenzeCZ - 6.5.2007 - Pavel Klejna
Neuvěřitelné se stalo skutečností! To jste ještě neviděli! Takovéto a další superlativy mne napadají, když mám popsat to, co jsem viděl během autorského představení taneční grotesky s poetickým názvem Ve stanici nelze!
Energie, která doslova sálá z každého jednotlivého člena souboru se přelévá s jeviště do hlediště mezi diváky a nadzvedává je ze sedadel. Energie téměř explozivní. Na jevišti se odehrává jeden velký výbuch. Výbuch nadšení, emocí, zapálení pro tanec, pro pantomimu, pro divadlo jako takové. Na členech Veselých skoků je vidět, jak je to baví, jak se nenechají vytrhnout z koncentrace, jak se svému představení věnují naplno.
Veselým skokům se podařilo dát dohromady inscenaci, jejíž děj se odehrává "kdesi v Česku" na středně velkém, minimálně čtyřkolejném, nádraží během jednoho jediného roku. Železničáři - přednostou stanice počínaje, přes pana výpravčího, pokladní, průvodčí, posunovače a uklízečkami konče se před diváky míhají v běžných i méně obvyklých životních situacích. Vše doplněno precizně sladěným tancem, pohybovým divadlem a zpěvem. Velmi pečlivě vybraná hudba k jednotlivým tanečním číslům (rozpoznal jsem Dvořákovu humoresku a titulní melodii z filmu Amélie z Montmartru) je další zbraní v rukou a nohou Veselých skoků, s níž útočí na emoce diváků.
Nemohu zde popisovat výkony jednotlivých členů tohoto souboru jednak proto, že je všechny neznám a za druhé taky proto, že by takováto činnost byla nošením dříví do lesa. Stačí, když napíšu, že všichni do jednoho, byli dokonalí. Sebemenší pohyb, nota či pozdvižení obočí bylo provedeno na 100 procent. Žádné odfláknuté scény, či byť jen náznak polovičatosti. Vše naplno a "doplnejch". Všichni do jednoho do toho jdou s nadšením a nasazením, které by jim lecjaká profesionální scéna mohla jen tiše závidět.
Proto, budete-li mít možnost zavítat na představení Veselých skoků kdekoli to jen bude možné, v žádném případě neváhejte a udělejte vše proto, abyste to viděli. Jinak se Vám bude těžko žít a ještě hůře umírat.
"Život je krátký, umění trvalé."
Na těchto stránkách je k náhlédnutí ukázka z představení (při klepnutí na myš se vám zobrazí nabídka): http://www.veseleskoky.cz/2004/skoky.html
Tady si můžete poslechnout rozhovor s jedním z choreografů a režisérů Martinem Packem z Českého rozhlasu: http://www.rozhlas.cz/radiowave/tyjatr/_zprava/374923
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaké představení se vám nejvíc líbí?

Údolí včel 6.2% (31)
Zlomatka 10.1% (51)
Balada pro banditu 38.9% (196)
Ve stanici nelze 4.2% (21)
Na hlavu! 6.3% (32)
Láska je láska 3.8% (19)
Excalibur 13.3% (67)
Dáma s kaméliemi 3.8% (19)
Malované na skle 6% (30)
Kosmická snídaně 1% (5)
Golem 2.8% (14)
Dávníkové (přidáno červen 2008) 3.8% (19)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.