Rozhovor z Divadla Na Fidlovačce

5. července 2007 v 21:40 |  Rozhovory
Datum narození (nebo alespoň znamení podle zvěrokruhu)
Štír
Rodiště
Řež
Nejmilejší místo nebo kraj
Řež
Divadelní průprava
Divadelní průprava ještě neskončila
Minulá divadelní angažmá
Liberec (2x) - Kladno
Nejvýznamnější divadelní role (kromě těch, které hrajete Na Fidlovačce)
Moskvin (Čechov na Jaltě)
Film
Film? Dělám to na ORWO
Televize
Televize? Už zase TESLA
Nejmilejší knížka z dětství
Neználek na Měsíci
Nejmilejší spisovatel
Terry Pratchett
Nejmilejší dramatik
Momentálně Joe Orton
Oblíbená květina
Oblíbená květina? Ta neutržená
Oblíbený nápoj
Yerba mathé, popř. bhango *
Kým nebo čím byste chtěl(a) být v případě inkarnace
Do koho bych se převtělil? Do své fenky Epiny
*MATHÉ:
Čaj maté je nazýván indiánským nebo také jesuitským. Tento čaj tvoří sušené drcené listy stromu cesmíny paraguayské (Ilex paraguariensis). Cesmína paraguayská se pěstuje na plantážích v zemích Jižní Ameriky (Brazílie, Argentina, Chille, Paraguay, Uruguay), kde je zároveň použití nápoje maté nejčastější. Maté se připravuje v nádobce zvané "kalabassa" a poté se pije pomocí kovové trubičky "bombilla". Nápoj má zelenohnědou barvu a specifickou kouřovou vůni a chuť. K ochucení lze použít cukr, citrón, pomeranč, rum, koňak nebo mléko. Maté obsahuje kofein, třísloviny, theofylin a vitaminy A, B1, B2 a C. Má silně povzbuzující účinky.
ORIGINÁLNÍ PŘÍPRAVA MATE
Tradičně se maté připravuje v tzv. kalabasse (vysušené tykvové slupce ) a poté se pije horké nebo chlazené pomocí bombilly ( kovové slámky ). Do kalabassy nasypeme 2 - 3 čajové lžičky lístků maté a přelijete mírně teplou vodou tak, aby lístky získaly pevnou konzistenci. Po několika minutách zalijete vroucí vodou a nechejte 3 minuty vyluhovat. Opatrně do kalabassy vsuňte bombillu a osvěžující nápoj můžete pomalu popíjet. Aby se do slánky nedostaly žádné lístky, je na jejím spodním konci malé sítko. Nepřipravujte příliš silný nálev, aby se Vám bombilla neucpala! Tento proces můžete z jedné dávky maté opakovat až pětkrát. Vyluhujte však vždy maximálně 3 minuty. V případě potřeby použijte k ochucení cukr, citrón, pomeranč, rum, koňak nebo mléko.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 deniShkšanda×) deniShkšanda×) | Web | 5. července 2007 v 21:41 | Reagovat

čawec!! sorry že rusim ale mrkni se pls na muj blogec: www.denyska26-blog.blog.cz. Muzes aji pisnout nakej komentik....šekujííí moc!! haWe a NicE tImE!! ×)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.