Kabaret (20.9.2001)

6. července 2007 v 16:31 |  Představení po derniéře
"Světová premiéra se konala v New Yorku r. 1966, o rok později obdržel tento muzikál prestižní cenu Tony. (Newyorské nastudování dosáhlo rekordního počtu 1166 repríz!).
Roku 1972 se Kabaret objevil i na filmovém plátně s Lizou Minnelli v postavě kabaretní zpěvačky Sally. V Divadle Na Fidlovačce tuto roli vytváří Tereza Bebarová - a jejími hlavními partnery jsou Mario Kubec (jako americký spisovatel Clifford Bradshaw) a Petr Rychlý (jako Kabaretiér). Poutavý muzikálový příběh se odehrává na počátku 30. let v Berlíně, jehož tehdejší politická i kulturní atmosféra připomíná "tanec na sopce". Výpravné scény z kabaretu se střídají s komorním prostředím soukromého penzionu, kterému vládne slečna Schneiderová (v podání Elišky Balzerové) a mezi jehož obyvateli je i její věrný ctitel Schultz (Břetislav Slováček). V dalších rolích vystupují např. Monika Kobrová, Daniel Rous (v alternaci s Pavlem Nečasem) a samozřejmě i mnohočlenný taneční a pěvecký ansámbl.
V průběhu pětatřiceti roků se z mnoha písní staly populární hity - a ten nejznámější, Život je kabaret, se hraje při nejrůznějších příležitostech po celém světě. Divadlo Na Fidlovačce uvede nestárnoucí americký muzikál v nastudování Juraje Deáka a v choreografii Martina Packa + Evy Velínské poprvé 20. září. Tím zahájí nejen čtvrtou sezonu od svého znovuvzkříšení, ale i osmdesátou sezonu od svého zrodu v roce 1921."

Helena Šimáčková
Honza - role: Chlapec s batohem ad.
  • režie: Juraj Deák
  • Divadlo Na Fidlovačce
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.