Jan Zadražil: Sandra je zjevení - Tv Revue

5. července 2007 v 21:04 | Zlata Biedermannová |  Rozhovory

Jan Zadražil: Sandra je zjevení

Jeho tvář si diváci zafixovali díky seriálu Velmi křehké vztahy.Jako Ludvík Strnad vyčnívá mezi ostatními seriálovými kolegy - lékaři svým cynismem a smyslem pro humor. Zároveň však ve vypjatých situacích dokáže poradit či pronést třeba jen jednu cituplnou větu, kterou je všechny překvapí.
Podobně je tomu, když odpovídá na položené otázky.Jan Zadražil se však nevěnuje jen televiznímu seriálovému herectví.Minimálně třikrát do měsíce také umře jako Nikola v muzikálu Balada pro banditu.Dobrý výkon podal i v divadle Ta Fantastika v představení Excalibur.
*Vaším nejčastějším kostýmem ve Velmi křehkých vztazích je bílý plášť. Co v civilním životě, máte doktory rád?
Mám k nim veskrze pozitivní vztah. Mám je rád všechny. Naši paní zubařku, doktorku Blanku, veterináře Holdu. Pomáhají nám - tak proto.
*Předpokládám, že vzhledem k vašemu vřelému vztahu k nim jste svou roli s nimi i konzultoval...
Ano. Především s již výše zmíněným veterinářem Petrem Holdou. Operoval osm hodin našeho psa. Pak ho vzbudil a já s ním dodnes musím v noci ven. Je to zázrak.
*Váš doktor Strnad je: rozpustilý, trochu sexistický, cynický. Jsou vám tyto povahové vlastnosti blízké?
Povahové vlastnosti doktora Strnada toužím vlastnit. Chtěl bych být velmi rozpustilým, krapet sexistickým a cynickým Janem Zadražilem.
*Se Sandrou Pogodovou, která hraje sestřičku Stáňu Kopřivovou, tvoříte na obrazovce veselou dvojici. Jste spolu takoví i v soukromí?
Sandra Pogodová - Kopřivová ve mně evokuje takovou škálu zážitků, že nevím, který by ji charakterizoval přesněji. Je to zjevení. I v soukromí. Díky ní jsem teď Ludvík Strnad. Přesto jsem ochoten s ní kdykoli zajít třeba i na kávu.
*Říkáte zjevení? Co si pod tím mám představit?
Konkrétně máte dvě možnosti. Buďto se vám zjeví, nebo se zjevíte vy z ní. Nebo vy s ní. Nebo vás sní... (smích)
*Vím, že Sandra na place řádí jako o život. Někdy do replik vkládá i své hlášky. Už vás někdy odbourala?
A já zase vím, že Sandra umí v jeden okamžik otočit plac vzhůru nohama - a já, jak ji vidím obráceně, se jenom směju neartikulovaným smíchem a všichni kolem mne taky. A to je jen jedna z věcí, proč jsem ochoten právě s ní jít na tu kávu.
*Hrajete nejen v seriálu, ale i v divadle, dokonce v muzikálech. Například v Divadle Husa na provázku Nikolu v Baladě pro banditu, kde excelujete. Dalo by se říci, že je Nikola v současné době vaší životní rolí?
Divadlo hraju rád. Třeba v pohybovém divadle Veselé skoky nebo ve Strašnickém divadle. A samozřejmě i v Brně v Huse na provázku. Je to vždycky krásné potkání. Těžko posoudím, jestli exceluju, když na tom pořád ještě pracuju. A moje životní role se vůbec netýká divadla, televize, muzikálu. Alespoň doufám.
*Čeho se tedy vaše životní role týká?
Moje životní role se týká mne, protože je minimálně ze čtvrtiny moje.
*Co vás z těchto tří věcí láká nejvíc?
Divadlo mě láká pokaždé před začátkem představení, televize mě láká pokaždé, když ležím na gauči - dálkový ovladač je vynález století. Láká mě i muzikál.
*Máte dvě děti. Sledují vás v televizi?
Sledují. Naštěstí nejen v televizi, ale někdy i doma. Radost mám z toho, že nejraději chodí do divadla. Všechny jejich reakce jsou pro mě moc důležité. Především dávám jako otec pozor na reakce alergické.
*Říkáte, že hodně chodí do divadla? V jaké roli vás mají nejraději a proč?
Chodí do divadla, protože mají jistotu, že mne uvidí živého. Ne, ale teď výjimečně vážně. Doufám, že nejraději mají roli tatínka. Jenže to už zase není role. Buď jste, anebo ne.

ZLATA BIEDERMANNOVÁ
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bratr Bratr | E-mail | Web | 28. září 2011 v 7:44 | Reagovat

Good článek, ale nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko....:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.