Jan Zadražil: Bojím se, že dostanu přes hubu

25. července 2007 v 14:05 |  Rozhovory

Donedávna o talentovaném herci Janu Zadražilovi (31) věděli jen pravidelní návštěvníci divadla. Poté, co se objevil v nekonečných "Vékávéčkách" coby MUDr. Strnad, jeho sláva strmě stoupá. On sám podle svých slov zůstává pořád sám sebou...

Jaderná fyzika
Na rozdíl od řady svých kolegů nepochází Jan Zadražil z umělecké rodiny. Jeho otec i bratr se zabývají jadernou fyzikou, které se chtěl na základě jejich vypravování taky věnovat.
"Na letním táboře u Orlíku v roce 1987 jsem rozesmál tolik lidí, že jsem přišel na nejnesmyslnější nápad, že se tím budu živit," vzpomíná na okamžik, kdy zběhl od fyziky k herectví.

Divadlo

Jeho kroky po základní škole logicky vedly na konzervatoř. Od té doby se tenhle nadějný herec objevil na scénách hned několika divadel - Pod Palmovkou, v Divadle V Řeznické, Na Fidlovačce.
V brněnském Divadle Husa na provázku hrál ve hře Balada pro banditu, v Ta Fantastice pak v muzikálech Láska je láska
a Excalibur. V Divadle V Celetné vystupuje se skupinou Veselé skoky v představení Na hlavu! a Ve stanici nelze. V současné době ho můžeme vidět i ve Strašnickém divadle ve hře Údolí včel.

Reklama

Než se Zadražil objevil ve Velmi křehkých vztazích, stačil se mihnout v televizní kriminálce Nepodepsaný knoflík nebo v pohádce Drátařík a hruška moudrosti, kde si zahrál po boku další seriálové tváře, Míši Maurerové (27). Stihl i reklamu pro Vodafone, díky čemuž se jeden čas objevil na billboardech po celém Česku!

Skandály?

"V seriálu se mi žije celkem dobře - dostávám pravidelnou teplou stravu, v rekvizitárně mají výbornou kávu a fasuju žvýkačky zadarmo...," vtipkuje seriálový doktor Strnad. Vynachválit si nemůže ani své kolegy - třeba kamarádku
Sandru Pogodovou (32). Mohlo by se zdát, že s rostoucí popularitou bude po vzoru některých kolegů "divočet" a užívat si slávy. Na to ho ale moc neužije. Ženatý otec dvou dcer svůj úspěch nijak zvlášť neprožívá. "Nerad se přiznávám k tomu, že jsem herec. Za prvé si tím vůbec nejsem jistý, a hlavně se bojím, že dostanu přes hubu," říká s úsměvem Zadražil.
(vlk, Spy)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.