Drátařík a hruška moudrosti (2003)

5. července 2007 v 22:57 |  Televize
"V malém královstvíčku král hodlá předat žezlo prvorozenému hloupému princi Fintínovi, kdežto poddaní zbožňují princeznu Pusinku. Na ni si myslí zlý skřítek Pižlík, jehož moc roste úměrně s hloupostí na královském dvoře. Už se těší, až ji dostane za ženu, za všech udělá pidilidi a sám se stanepidivládcem. Na to se ovšem nemohou dívat čaroděj Fuk s učněm Kuklíkem. V tom čase jim na zahraděuzrála hruška moudrosti, jediná za sto let. Co všechno způsobí Fukova popletenost, když chtěl kouzelnou hruškouobdařit prince, se dozvíte v pohádkové komedii připravené v Centru tvorby pro děti a mládež České televize."
"Popleta čaroděj nedé kouzelnou hrušku moudrosti hloupému princi, ale chytrému drátaříkovi a v království, kde nad hloupostí přivírali oči, se dějí nebývalé věci."
Honza - role: Drátařík
Na stránkách elektronické půjčovny Topfun, je možné za určitou částku vidět pohádku Drátařík a hruška moudrosti: http://topfun.idnes.cz/?mod=tituly&par=dratarik-a-hruska-moudrosti. Vřele doporučuju:-)))
Také na stránkách videopůjčovny ČT si můžete tuto pohádku stáhnout: http://videopujcovna.ceskatelevize.cz/list.ctvod?genre=14&t=table&of=0#a
  • pohádka
  • režie: Roman Meluzín
  • scénář: Alexander Jerie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.