BALADA PRO BANDITU (17.11.2005)

6. července 2007 v 19:51 |  Balada pro banditu
"Návrat legendy po třiceti letech. S krvavou vášní se milují Eva Vrbková a Jan Zadražil.
Slavný muzikál o velké lásce a ještě větší zradě, o mužích, v kterých se zabydlel vztek a o ženách, který ten hrozný vztek umí z těch mužů vylíbat a vykousat a vyhladit. Je to zábavné a vzrušující představení. Divadlo Husa na provázku se v něm představuje ve vynikající formě. Nenechte si ujít...

Morávek v Baladě roku 2005 nemluví o společenské revoltě, ale o divokém intimním dramatu. Morávek objevuje v příběhu divokou syrovost. K tomu souží zejména vynikající hudební aranžmá někdejších hitů Petra Hromádky. Nespoutanost i svůdnost chrlí dámské černobílé kostýmy Sylvy Zimuly Hanákové. Eva Vrbková jako Eržika je rebelka možná ještě větší než její partner."

Luboš Mareček, MF Dnes (23.11.2005)

"První, vlajkovou inscenací nové sezóny v režii Vladimíra Morávka, se v listopadu, poté co jsme v obnovených premiérách uvedli legendární inscenace v novém obsazení, stala Balada pro banditu. Legendární příběh v legendami opředené inscenaci ze sedmdesátých let, se v novém zpracování dočkal aktuálního výkladu, nového hudebního aranžmá, dopsání některých pasáží autorem původního libreta (M. Uhde) a především originálního režijního výkladu legendárního příběhu. To vše bylo okamžitě po premiéře příznivě odměněno jak kritikou, tak diváckým zájmem. V hlavních rolích excelovali Jan Zadražil a Eva Vrbková."
Honza - hl. role: Nikola Šuhaj
  • režie: Vladimír Morávek
  • Divadlo Husa na provázku
  • délka představení - 3 hod
  • vstupné - 320,- (snížené 270,-)
  • obrázek z rubriky Husa dnes
Na této stránce můžete najít dvě ukázky z Balady pro banditu a jednu ze soustředění na Komáří louce, které proběhlo ještě před začátkem zkoušení Balady: http://www.provazek.cz/no_flash.htm (archiv - video), (aby to šlo pustit, nejdřív to uložte).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaké představení se vám nejvíc líbí?

Údolí včel 6.2% (31)
Zlomatka 10.1% (51)
Balada pro banditu 38.9% (196)
Ve stanici nelze 4.2% (21)
Na hlavu! 6.3% (32)
Láska je láska 3.8% (19)
Excalibur 13.3% (67)
Dáma s kaméliemi 3.8% (19)
Malované na skle 6% (30)
Kosmická snídaně 1% (5)
Golem 2.8% (14)
Dávníkové (přidáno červen 2008) 3.8% (19)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.